jak wygląda praca z fotografem

czyli ślubny niescenariusz

ajem stories - nasze bardzo subiektywne porady ślubne

Po pierwsze, uważamy że, ważne żebyście niepotrzebnie się nie stresowali, byli sobą, cieszyli się tym dniem ile tylko się da. Niech tego dnia najważniejsze będą uczucia, emocje, prawda i miłość. Nie udawajcie nikogo kim nie jesteście, nie wpasowujcie się w utarte schematy, bo tak wypada i od zawsze robiono. Bądźcie sobą, bądźcie oryginalni, piękni w swojej naturalności. Pijcie wino, tańczcie na stole, a jeśli nie lubicie tańczyć, nie tańczcie, pograjcie na weselu w kręgle, albo zróbcie ognisko.
Ten dzień nie musi być taki jak dzień ślubu wszystkich innych, niech będzie inny i niezapomniany.

plenerowy ślub boho w łodzi - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.complenerowy ślub boho w łodzi ajemstories.com


Przygotowania

Bez względu na to czy czas przed ślubem spędzacie razem czy osobno, najlepiej wybrać formę dla Was najwygodniejszą. Jeśli to Wasze mieszkanie, warto zwrócić uwagę aby nie było wokół niepotrzebnych przedmiotów. Jeśli miejsce ślubu/wesela udostepnia pokój dla Was może dobry pomysłem jest przygotować sie na miejscu i uniknąć zbędnych przejazdów. Czasem pary przygotowują się razem i pomagają się sobie ubierać, piją wspólnie kawę i na pewno to również moga być niezwykłe chwile.

przygotowania do ślubu w krakowie - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.comprzygotowania do ślubu w krakowie ajemstories.com


First Look

Gdy jednak przygotowujecie się osobno w różnych miejscach, pomysłem do którego często zachęcamy, jest pierwsze spotkanie sam na sam, bez rodziny i świadków. Może to być jedyna okazja tego dnia, kiedy będziecie sam na sam i możecie spędzić kilka naprawdę wzruszających chwil razem. Czasami przy tej okazji udaje nam się poświęcić też kilka minut i zrobić wam piękne emocjonalne portrety.

first look podczas ślubu boho na dachu hotelu monopol - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.comfirst look podczas ślubu boho na dachu hotelu monopol ajemstories.com


Ślub i wesele

To będzie piękny dzień, nie powstrzymujcie emocji, płaczcie, śmiejscie się, prawdziwe emocje są najpiękniejsze! Z naszych obserwacji widzimy, że optymalnie jest podać tort w ramach deseru po obiedzie. Jest to piekny element wesela, a o północy wiele osób jest już mocno zmęczonych i przejedzonych. Jeśli nie jesteście fanami oczepin, wiemy, że wiele par decyduje się ostatnio na pominięcie ich, w zamian rzucając bukietem pod kościołem lub organizując to po przyjeździe na miejsce imprezy. Super pomysłem jest także zrobić to na dworze, fotograficznie wychodzi dużo piękniej niz na salach. Świetną alternatywą dla przaśnych zabaw są ostatnio gry drewniane, które można wypożyczyć na wesele czy różnego rodzaju plenerowe atracje angażujące gości.

plenerowy ślub słowiański na łące - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.complenerowy ślub słowiański na łące ajemstories.com


Zdjęcia grupowe

Naszą pracę zawsze staramy się wykonywać w charakterze reportażu, nie ustawiać, nie dyrygować, raczej łapać chwile i spontaniczne momenty. Namawiamy jednak do kilku grupowych zdjęć - z rodzicami lub z waszymi najbliższymi przyjaciółmi, szczególnie kiedy macie ekipy druchen i drużbów.

zdjęcia grupowe w starej oranżerii pod warszawą - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.comzdjęcia grupowe w starej oranżerii pod warszawą ajemstories.com


Wasza rodzina jako fotografowie

Jeśli macie osoby z rodziny, które chciałyby robić zdjecia / nagrywać filmiki podczas ceremonii dobrze jest poinformować je, aby starały się być dyskretne, nie stawały na przeciwko nas, bo wtedy raczej na pewno będą w kadrze i zdecydowanie, nie będzie to dobrze wyglądac na Waszych-naszych fotografiach czy filmie. Oddajemy Wam zdjęcia również w galerii internetowej i każdy z gości może mieć do nich dostęp. Można zatem poprosić bliskich, aby cieszyli się ceremonią a dokumentacją zajmie się fotograf. Warto też uświadomic najbliższym, szczególnie rodzicom czy rodzeństwu, że lepiej będą wyglądać na naszych zdjęciach/filmie jeśli nie będą zasłonięci telefonem. Uczestniczyliśmy już w kilku weselach "unplugged" gdzie goście byli poproszeni o nieużywanie telefonów i uwierzcie nam, bawili się dużo lepiej.

rodzina jako fotografowie - jak wygląda praca z fotografem fot. ajemstories.comrodzina jako fotografowie ajemstories.com


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z fotografem, zobacz nasz fotograficzny FAQ - o co zapytać fotografa ślubnego.
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami - zawsze chętnie pomagamy lub polecamy nietypowe rozwiązania dla par Młodych.

Marzena Hans i Adam Jędrysik

ajem stories

Uwielbiamy podróżować. Google mówi, że co roku okrążamy kulę ziemską przynajmniej raz i już umiemy (w końcu) pakować się do bagażu podręcznego. Na sesje plenerowe najczęsciej namawiamy Was na podróż, bliższą lub dalszą. Wspólne odkrywanie nowych miejsc, miast, plaż, krajobrazów i pubów. Mamy teorię, że podróżując stajemy się częścią innego miejsca, otwieramy się, widzimy siebie i innych szerzej, rozumiemy bardziej. A oprócz zdjęć z sesji w podróży, pozostają Wam jeszcze wspomnienia ożywające za każdym razem kiedy będziecie je oglądać.

komentarze

napisz co sądzisz o artykule


wyślij komentarz

przeczytaj inne porady ślubne

wróć do porad ślubnych
offwedding targi

Kontakt z Off Wedding


facebookfacebook.com/offwedding
instagram@offwedding.targislubne
mailbe@offwedding.pl
phone+48 507 572 820