kiedy zamówić zaproszenia ślubne

design your wedding

Przygotowania do ślubu należy zawsze rozpocząć od przewidywanej ilości gości. Lista ta przyda Wam się nie tylko do rezerwacji obiektu weselnego, ale i zamówienia zaproszeń. Ponieważ im szybciej rozpoczniecie poszukiwania tym mniej nerwów i stresów zostawicie na koniec. Kiedy zamówić zaproszenia ślubne? W Polsce przyjęło się, że rozdawanie zaproszeń odbywa się na 6-12 tygodni przed uroczystością ale… czasem termin ten może się wydłużyć (jeśli planujecie gości zza granicy) lub drastycznie skrócić (jeśli stawiacie na ślub last minute).

zaproszenia ślubne - kiedy zamówić zaproszenia ślubne fot. designyourweddingzaproszenia ślubne designyourwedding


Zaproszenia są wizytówką całego wydarzenia, niczym preludium w orkiestrze. To one nadają charakter uroczystości i przekazują wszystkie istotne informacje, takie jak termin i miejsce, a także czy Para Młoda planuje ślub cywilny, kościelny lub humanistyczny w plenerze. Za zaproszeniami warto rozglądać się w chwili rezerwacji terminu obiektu weselnego. Ale jak wybrać te właściwe?
Na rynku istnieje wiele propozycji w bardzo różnych przedziałach cenowych, dlatego swoje poszukiwania proponujemy rozpocząć od:
1. Ustalenia budżetu. Wesele na 20 lub 150 osób robi różnicę również w cenie zaproszeń ślubnych. To Wy ustalacie jaki budżet chcecie na nie przeznaczyć.
2. Ustalenia liczby gości i wersji językowych.
3. Ustalenie stylu w jakim chcecie by powstały Wasze zaproszenia. Styl glamour, pałacowy – uwielbia złoto i róż. Rustykalny zieleń i biel, zaś nowoczesny wyrafinowany papier bez ozdobników. Ustalenie tylu znacznie ułatwi Wam poszukiwania – wyeliminuje te motywy, którymi nie jesteście zainteresowani.

zaproszenia ślubne - kiedy zamówić zaproszenia ślubne fot. designyourweddingzaproszenia ślubne designyourwedding


Przygotowując powyższy wstęp warto zabrać się za research na Instagramie lub w Google ? Spiszcie wszystkie firmy, sprawdźcie ich ofertę, umówcie się na spotkanie i/lub zamówcie próbki zaproszeń ślubnych.
W Design Your Wedding wychodzimy z założenia, że zaproszenia przede wszystkim należy dotknąć, sprawdzić na żywo jakość papieru, a także ilustracji zdobiących papeterię. Dlatego umawiamy się z Parami Młodymi na BEZPŁATNE konsultacje w towarzystwie kawy lub herbaty. Odpowiadamy na każde pytanie, pokazujemy różne możliwości i wspieramy!
Próbki ślubne są niezwykle istotne, gdyż zamawiając je z różnych firm możecie porównać ofertę, sprawdzić jakość papieru, konkretną gramaturę, wykonanie (bardzo istotne!), a także już na wstępnie zrobić rozeznanie… komunikacji! Odpowiednia komunikacja już zapowiada przyszłą współpracę, a to jest bardzo ważne. Próbki zamawiamy około 5-8 miesięcy przed ślubem.

zaproszenia ślubne - kiedy zamówić zaproszenia ślubne fot. designyourweddingzaproszenia ślubne designyourwedding


Otrzymaliście próbki i wiecie na jaką firmę się zdecydowaliście? Super! Teraz przyszedł czas na złożenie finalnego zamówienia uwzględniającego zaproszenia z lub bez personalizacji, z dodatkowymi elementami, np. odbiciami lakowymi itp. Zaproszenia zamawiamy na około 7 miesięcy przed ślubem. Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od danej firmy i procesu skomplikowania, w Design Your Wedding jest to około 10-15 dni roboczych.
Pamiętajcie, że goście weselni również muszą mieć czas na odpowiedź. Dlatego tak ważne jest, by wręczyć zaproszenia znacznie wcześniej. W Polsce jest fantastyczny zwyczaj (w miarę możliwości) wręczania zaproszeń osobiście. Tym samym musicie także wziąć pod uwagę logistykę. Z doświadczenia wiemy, że najlepszy czas na wręczenie zaproszeń to Boże Narodzenie – przynajmniej macie pewność, że znaczna część rodziny będzie na miejscu ?

zaproszenia ślubne - kiedy zamówić zaproszenia ślubne fot. designyourweddingzaproszenia ślubne designyourwedding


Zaproszenia rozdanie, goście potwierdzili swoją obecność. Co dalej? Czas na zamówienie dodatków weselnych takich jak plan stołów, menu ślubne, winietki. Dodatki weselne zamawiamy na około 3-5 tygodni przed ślubem aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, jak działają obiekty weselne i goście – w Design Your Wedding realizujemy często dodatki last minute tzn. na 2 tygodnie przed uroczystością.
Proces zamawiania zaproszeń ślubnych nie jest tak skomplikowany jakby się mogło wydawać. Jeżeli czegoś nie wiecie pamiętajcie żeby pytać. Jeśli macie możliwość spotkajcie się z usługodawcami. My kochamy spotykać się z naszymi Parami Młodymi i dzielić się dobrą energią!

zaproszenia ślubne - kiedy zamówić zaproszenia ślubne fot. designyourweddingzaproszenia ślubne designyourwedding


Design Your Wedding to mała pracownia mieszcząca się w Warszawie. Oferujemy zaproszenia ślubne i dodatki weselne drukowane TYLKO na ekologicznych papierach. Ekologiczne są także materiały do pakowania w tym m.in. bibułki, sznurki, kartony. Bardzo zależy nam na ochronie środowiska dlatego naszą ideą przyświecającą nam od 2017 roku jest szerzenie ślubów w duchu eko.
Bazujemy na autorskich projektach malowanych akwarelą, a następnie skanowanych i drukowanych na najwyższej jakości papierach. Współpracujemy z najlepszym i jesteśmy dumni z wypracowanych relacji!
Oprócz papeterii w naszym sklepie znajdziesz kartki na różne okazje w tym śluby, urodziny, święta. Zajmujemy się także organizacją warsztatów na wieczory panieńskie, a także wynajmujemy samochody do ślubu. W naszej ofercie znajdziesz 2 klasyki: Jaguar XJ12 z 1989 r. oraz Jaguar XK8 z 1997r.

Nikoletta Mańkowska

Design Your Wedding

W Design Your Wedding stawiamy przede wszystkim na relacje z klientem i ekologię. Wierzymy, że mozemy choć trochę przyczynić się do ochrony środowiska, dlatego też nasze papiery podlegają aż 7-krotnemu procesowi recyklingu. Znajdziesz u nas papeterię i dodatki weselne, wszystko to czego potrzebujesz na swoim ślubie! Zapraszamy do naszego papierowego świata.

komentarze

chciałam to robić sama ale jak zobaczyliśmy ile z tym roboty a nie wychodziło też ładnie to od razu poszukaliśmy kto może takie coś zrobić Dzięki NIkoletta!Ano Nimowy

napisz co sądzisz o artykule


wyślij komentarz

przeczytaj inne porady ślubne

wróć do porad ślubnych
offwedding targi

Kontakt z Off Wedding


facebookfacebook.com/offwedding
instagram@offwedding.targislubne
mailbe@offwedding.pl
phone+48 507 572 820