Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek

oraz na czym można oszczędzić

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Czy oszczędzać na obrączkach ?

Pary młode planując ślub, często zadają sobie pytanie, jak obniżyć koszy poszczególnych elementów ceremonii i wesela. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież realna bariera jaką jest budżet weselny jest stałym i kluczowym elementem. Jak zatem podejść do tematu obrączek oraz czy i jak oszczędzić ?

Po pierwsze nie czekać na sezon na obrączki.

Obrączki powstają głównie ze złota, a ten kruszec jest współcześnie, jedynym metalem monetarnym. Od paru lat pełni funkcję uniwersalnego pieniądza, akceptowanego niemal wszędzie na świecie, dlatego nie należy spodziewać się, że będzie podlegał rabatom i promocjom. Dzisiejsza wycena obrączek, na przykład za rok jeżeli odłożymy zakup na później, może być już zdecydowanie inna. Gdy spojrzymy wstecz, choćby na historię kursu złota ostatnich lat, to może okazać się, że niestety, ta cena może być tylko wyższa…. Należy to założenie i ryzyko wziąć pod uwagę, jeżeli odkładamy w czasie nasz zakup, lub po prostu nie zwlekać, aby mieć pewność, że cena nie ulegnie zmianie.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Promocje i akcje rabatowe

Owszem są sprzedawcy, którzy chcąc przyciągnąć klienta wymyślają różne akcje rabatowe mające zachęcić do zakupu, ale najczęściej są to oferty z salonów jubilerskich gdzie proponuje się obrączki produkowane masowo. Dowiedzcie się zatem czy zakupując takie obrączki Wasza oszczędność przy zakupie nie stanie się pozorna, bo na przykład korekta rozmiaru będzie na niemożliwa. Sprzedawcy w salonach jubilerskich świadczą usługę sprzedaży i często albo nie mają usług złotniczych w ofercie albo korzystają z podwykonawców i tu może okazać się, że sprzedawca Was o czymś zapewni, a podwykonawca odmówi wykonania usługi, bo będzie to niemożliwe.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Oszczędzanie, nie skąpstwo

Miejcie na uwadze, że obrączki to symbol, który będzie Wam towarzyszył przez dalsze lata wspólnego życia. Ślub i wesele to piękny czas i wszystkie elementy są dla ważne i ważniejsze, ale pamiętajcie, że po ślubie zostaną z Wami wspomnienia, zdjęcia lub ewentualnie filmy, a przed wszystkim obrączki. Nie namawiamy do wybierania najdroższych modeli. Jeżeli Was stać na każdy model obrączek to doskonale i nie ma problemu, ale jeżeli budżet na to nie pozwala, to można zawsze znaleźć takie modele, które będą jednocześnie piękne, praktyczne i spełnią swoją rolę.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Obrączki klasyczne nie są tańsze od ażurowych

Obrączki klasyczne będą cięższe od obrączek ażurowych, a co za tym idzie droższe, ze względu na ilość użytego złota. Jeżeli spotkacie się z taką sytuacją, że cena obrączek złotych będzie zaskakująco niska, to sprawdźcie dwa elementy: grubość obrączek (oby nie były cienkie jak pergamin) i próbę złota.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Próba złota – czyli na czym nie oszczędzać

Zdecydowanie odradzam kupowanie obrączek o próbie niższej niż 585. Jeżeli płacicie za złote obrączki to warto aby były złote, a nie zawierały tylko domieszki złota (próba 333 to trochę ponad 30% czystego złota we wzorze, a reszta to inne metale). Pamiętajcie, że złoto to realna wartość, a nie moda, która przeminie.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Czy obrączka może być z innego metalu, tworzywa ?

Owszem może być, bo to Wasza decyzja i wtedy z pewnością będzie tańsza, bo nie jest ze złota. W takim wypadku proponuję dowiedzieć się czy jest szansa na korektę rozmiaru. Polecam też sprawdzić jakość materiału, z którego byłaby wykonana, czy udźwignie lata noszenia i nie ulegnie zniszczeniu w trakcie codziennego użytkowania.

Bądźcie szczerzy

Jeżeli przeznaczycie na obrączki jakiś budżet to podzielcie się tą informacją ze sprzedawcą. Wówczas osoba, która prezentuje Wam modele zaproponuje takie, które będą odpowiadały założeniom kosztowym i doradzi czy budżet na obrączki będzie wystarczający, a przede wszystkim realny.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Złom złota

Za obrączki zapłacicie mniej, kiedy sprzedacie zniszczone złoto. Jeśli jesteście posiadaczami zepsutej biżuterii, której nie opłaca się naprawiać lub macie złote wyroby, których nie nosicie i nie zamierzacie nosić, to możecie odsprzedać takie złoto jako złom i jego wartość odjąć od wartości zamówienia obrączek. Zapytajcie o to sprzedawcę.

 - Na co zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek fot. Zolline Jewellery Zolline Jewellery


Obrączki „na stanie”

W Zolline wszystkie modele są ze złota. Modele, które są Wam prezentowane są gotowe do zakupu „od ręki”. Ich cena, zawiera cenę złota z dnia kiedy powstały. Może być tak, że dostępne są modele, są „na stanie” od dłuższego czasu, cena złota rosła, a cena tych obrączek nie, bo są już gotowe i koszty zostały obliczone na dzień ich powstania. Niczym pantofelek Kopciuszka, może się okazać, że rozmiary, które nosicie mają obrączki, które Wam się spodobają, są dostępne, a ich cena będzie dużo korzystniejsza, niż za takie same modele wykonane przy aktualnych kosztach. Sprawdzicie, zapytajcie, które modele są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Może to właśnie na Was czekają te obrączki i są Wam przeznaczone :)

Marcin Wesołowski

Zolline

Razem najlepiej, dlatego zdecydowaliście się na ślub. Teraz czas pomyśleć o tym, jakie obrączki wybrać. Temat nowy i najczęściej brakuje Wam informacji jakie są możliwości. Macie wrażenie, że wszędzie wyglądają one tak samo ? Chcecie aby obrączki były spójne z Waszym poczuciem stylu i aby były wykonane bez kompromisów dla jakości? Zapraszam do Zolline. Tu znajdziecie obrączki w różnych stylach od klasycznych, po glamour czy obrączki boho. W Zolline zamówicie każdy potrzebny rozmiar i będziecie mogli wybrać czy mają być wykonane z białego, żółtego czy może z różowego złota. Każda obrączka będzie wykonana najpiękniej, bo tworzenie biżuterii to moja wielka pasja i ponad 20-letnie doświadczenie. Zolline to obrączki inne niż wszystkie.

komentarze

napisz co sądzisz o artykule


wyślij komentarz

przeczytaj inne porady ślubne

wróć do porad ślubnych
offwedding targi

Kontakt z Off Wedding


facebookfacebook.com/offwedding
instagram@offwedding.targislubne
mailbe@offwedding.pl
phone+48 507 572 820