DJ i MC na weselu

czyli na co zwrócić uwagę, o co warto pytać

Oprawa muzyczna to jeden z najważniejszych elementów przyjęcia weselnego. To od niej zależy czy dzień po usłyszycie od gości: “best party ever!”. Nie bez znaczenia jest więc to, kto za nią stoi. Jak więc znaleźć tego najlepszego DJ-a? Złotej rady nie mamy, ale chętnie podpowiemy na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Zacznijmy więc od początku…

urban weddings - DJ i MC na weselu fot. urban weddings


Gdzie szukać obsługi muzycznej?

Oczywiście w internecie. Popularne wyszukiwarki i portale ślubne pozwalają na odnalezienie wielu podwykonawców. W pierwszej dziesiątce znajdziecie firmy lub osoby, które po prostu zainwestowały największe środki w reklamę swojej usługi. Warto zatem zajrzeć również na te bardziej odległe karty aby odnaleźć odpowiednią dla Was ofertę. Tym bardziej warto to robić jeżeli zależy Wam na niestandardowych i niszowych podwykonawcach.

DJ z polecenia to zawsze duża dawka wiedzy na temat tego jak sprawdził się na konkretnym przyjęciu, a być na Weselu, na którym widzieliście DJ-a w akcji to już połowa sukcesu. Pamiętajcie jednak o tym, że to, że na danym przyjęciu wszystko poszło w 100% dobrze, nie musi wcale oznaczać, że i dla Was ta współpraca okaże się dobrym pomysłem. Warto poświęcić czas by przedstawić DJ-owi Waszą wizję przyjęcia i sprawdzić czy idziecie w tym samym kierunku. Nie warto podążać za utartymi schematami, które Wam nie odpowiadają, a będą proponowane przez usługodawcę.

“Miejscowy” DJ, polecony przez salę to gwarancja współpracy z osobą, która z pewnością zna wady i zalety sali pod względem akustyki i innych zagadnień technicznych. Często jednak jest to osoba zaprzyjaźniona z właścicielem lub managerem danej sali, a rekomendacja danego podwykonawcy nie wynika z jakości świadczonych przez niego usług lecz np. względów prywatnych lub finansowych. Dlatego z taką samą dużą uwagą należy przeprowadzić z takim DJ-em rozmowę wstępną przed podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy.

urban weddings - DJ i MC na weselu fot. urban weddings


Filmy i zdjęcia z przykładowego przyjęcia. Pamiętajcie o tym, że to nadal materiały promocyjne. 30-sekundowy film z wesela zawsze pokaże nam pełną salę uśmiechniętych i bawiących się na parkiecie gości. Zdjęcia będą tak dobrane by pokazywać jedynie najlepsze momenty z całego przyjęcia. Dlatego warto do nich podejść z dozą rezerwy i nie opierać swoich decyzji jedynie na ich podstawie.

Opinie w sieci i na portalach społecznościowych, to dobre źródło wiedzy bo przynajmniej w teorii powinny być one napisane przez osoby, które skorzystały z usługi danego DJ-a lub były na przyjęciu z jego udziałem. Często jednak czytając opinię można odnieść wrażenie, że są one podobne. By mieć pewność, poproście DJ-a o kontakt do danej pary, czy osoby, której opinia Was zaciekawiła. W takiej rozmowie będziecie mogli zadać kilka pytań, które powinny rozwiać Wasze wątpliwości co do tego, że opinia jest autentyczna i że oddaje to co działo się na przyjęciu z udziałem interesującego Was DJ-a.

urban weddings - DJ i MC na weselu fot. urban weddings


O co pytać i jak rozmawiać?

Najistotniejszy element współpracy z DJ-em, to oczywiście rozmowa o muzyce. Warto poświęcić jej możliwie dużo czasu, tak by przedstawić wszystkie Wasze oczekiwania. Nic prostszego? Jeśli zależy Wam aby muzyka bawiła i zachęcała do obecności na parkiecie, każdego z gości, znalezienie złotego środka może nie być już tak łatwe. Z pomocą mogą przyjść playlisty które przygotujecie i przedstawicie DJ-owi. Może to być lista wszystkich lubianych przez Was utworów oraz lista utworów zakazanych. Dobrym pomysłem może być też lista “After 2 am” czyli to na co może pozwolić sobie DJ kiedy impreza nabierze już rumieńców ;) Te listy pomogą DJ-owi poznać Wasze oczekiwania, co do charakteru przyjęcia. Nie oznacza to oczywiście, że DJ będzie korzystał jedynie z zaproponowanych przez Was utworów, a potraktuje to jako wskazówkę i muzyczny punkt wyjścia.

Prowadzenie przyjęcia, to element, który także warto szczegółowo omówić przed podpisaniem umowy. Poproście DJ-a by opowiedział o tym jak “prowadzi” przyjęcia. Czy zachęca gości do zabawy na parkiecie mówiąc coś przez mikrofon czy ma na to inne mniej oczywiste sposoby. Ważne jest też to czy prowadzi zabawy lub aktywności dla gości, jeśli tak to upewnijcie się czy zaproponowany sposób odpowiada Waszej wizji przyjęcia. Upewnijcie się, czy będzie potrafił jednocześnie dbać o dobrą zabawę na parkiecie i wchodzić w interakcje z gośćmi. Jeśli zależy Wam na animacjach w trakcie przyjęcia, może lepszym rozwiązaniem okaże się wybór DJ-a i konferansjera, tak by każdy z nich odpowiadał za to i dbał o to co robi najlepiej.

urban weddings - DJ i MC na weselu fot. urban weddings


Technika, jeśli będzie nieodpowiednia, nie pomoże najlepszy DJ. Wiemy, że każdy jest specjalistą w swojej dziecinie i zdajemy sobie sprawę, że nazwy JBL SRX 812, JBL SRX818SP, Bose F1 812, niewiele Wam powiedzą, ale zawsze warto spytać o to na jakim sprzęcie będzie grał Wasz DJ. Wpisanie nazw w wyszukiwarce internetowej da Wam choćby informację jakiej klasy sprzęt DJ chce zabrać na Wasze przyjęcie. A może macie wśród znajomych muzycznego entuzjastę, który sprawdzi czy proponowany zestaw sprzętu nagłośnieniowego sprawdzi się w wybranej przez Was lokalizacji. Nie dajcie się zwieść nic nie mówiącym hasłom typu “pakiet złoty” lub “platynowy”. Poproście o zestawienie sprzętu i poproście o opinię. Dzięki tej wiedzy będziecie mogli porównać również techniczną stronę DJ-ów których oferty rozważacie. Kiedy już się zdecydujecie, końcowe ustalenia dotyczące strony technicznej warto wpisać do umowy z wybranym DJ-em.

Aby nic nie zaprzątało Waszych głów w dniu przyjęcia, upewnijcie się, że DJ w ofercie jaką Wam przedstawił uregulował tematy związane z zakwaterowaniem i transportem. Dążcie do tego by cała logistyka związana z pojawieniem się DJ-a na miejscu Waszego przyjęcia, jego montażem i demontażem oraz noclegiem były po stronie DJ-a. Nie bójcie się też pytać o to, czy dzień wcześniej ma inne wesele lub imprezę. Zapytajcie też DJ-a jak planuje się ubrać na Wasze przyjęcie i jak będzie wyglądało jego stanowisko.

Rozliczenie, finanse i umowy - wszystkie te tematy powinny być jasne i czytelne dla każdej ze stron. Jeśli coś budzi Wasze wątpliwości, nie bójcie się pytać i podważać zapisy jakie są proponowane przez DJ-a w przesłanej Wam umowie. Umowa powinna zabezpieczać każdą ze stron i dawać im równe prawa. Jeżeli macie obawy co do poszczególnych zapisów skonsultujcie je z prawnikiem lub radcą prawnym.

Przy rozmowie z DJ-em zwróćcie uwagę czy na umówione z Wami spotkanie pojawia się na czas. Jak szybko odpowiadam na maile lub wiadomości. Czy i jak odbiera połączenia telefoniczne od Was. Kilka dni przed przyjęciem, gdy będziecie potrzebowali konsultować różne tematy z DJ-em lub komunikować mu zmiany jakie pojawiły się w ustalonym planie wesela dobra komunikacja może okazać się kluczowa.

urban weddings - DJ i MC na weselu fot. urban weddings


I jeszcze jedno - zaufajcie intuicji! Poznajcie się, spotkajcie face to face, tak by mieć pewność, że właśnie z tym DJ-em “złapaliście kontakt”. Po takim spotkaniu, rozmowie będziecie już wiedzieć czy możecie go obdarzyć zaufaniem i czy chcecie go zaprosić na ten jeden, wyjątkowy dzień jakim będzie Wasze wesele.

Urban Wedding

DJ & MC

Urban Wedding to mała łódzka firma. Nasza oferta to przede wszystkim oprawa muzyczna oraz prowadzenie przyjęć weselnych. To właśnie Łódź, jej najpiękniejsze kamienice i pofabrykanckie mury podsunęły nam pomysł‚ nie tylko na nazwę ale przede wszystkim na wesela w miejskim stylu. I nie oznacza to, że nie lubimy tradycji. Przeciwnie! Lubimy ale tylko w najlepszym wydaniu, bez przaśnych zabaw i niekomfortowych sytuacji. Urban Wedding to także bardziej tradycyjne sielskie wesela w stylu boho, poza miastem, w otoczeniu pięknej przyrody, którą i tak kochamy najbardziej! Nie mamy gotowych szablonów czy list z dziesiątkiem punktów do odhaczenia, niezbędnych do przygotowania idealnego wesela. Każdą parę, która do nas trafia traktujemy indywidualnie, tworząc spersonalizowany scenariusz przyjęcia weselnego.

komentarze

Byłem na jednym weselu gdzie młodzi przyoszczędzili i sami puszczali muzykę ze spotifay to była totalna tragedia. Tak samo jak didżej zaczyna puszczać jakieś piosenki na życzenie i cała energia idzie w komin bo sobie wujek wymyślił jakieś muzeum.Robert

napisz co sądzisz o artykule


wyślij komentarz

przeczytaj inne porady ślubne

wróć do porad ślubnych
offwedding targi

Kontakt z Off Wedding


facebookfacebook.com/offwedding
instagram@offwedding.targislubne
mailbe@offwedding.pl
phone+48 507 572 820